Niekonwencjonalne materiały w aranżacji wnętrz

Od kilku do aranżacji wnętrz używane są zróżnicowane pod wieloma względami materiały, co stwarza mnóstwo interesujących możliwości. Wielbiciele niebanalnych i oryginalnych aranżacji mają ogromne pole do popisu, jeśli chodzi o wykorzystywanie niekonwencjonalnych materiałów – oto przykłady kilku spośród nich.

Praktyczny beton architektoniczny

Beton architektoniczny to prawdziwy hit ostatnich sezonów. Stosowany jest głównie w formie płyty betonowej mocowanej na ścianach, ale świetnie sprawdza się także na podłogach czy w charakterze materiału, z którego są wykonane rozmaite elementy wykorzystane w aranżacji wnętrz, np. donice, obudowa wanny lub kominka, podesty pod umywalki łazienkowe, blat kuchenny, stół w jadalni etc. Uzyskać można różne efekty w zależności od rodzaju zastosowanego betonu. Ponadto wielką zaletą tego surowca jest jego trwałość, elastyczność oraz doskonała odporność na szereg niekorzystnych czynników zewnętrznych z wilgocią na czele.

Modna blacha

Blacha to kolejny przykład niekonwencjonalnego materiału, który zdaje egzamin nie tylko w nowoczesnych wnętrzach urządzonych na minimalistyczną bądź industrialną nutę. Blachy są dostępne w różnych wariantach, jeśli chodzi o kolor czy fakturę. Zdecydowanie najczęściej są wykorzystywane w pomieszczeniach szczególnie narażonych na oddziaływanie wilgoci, a zatem w kuchni czy w łazience. Blaszane płyty można potraktować w kategoriach niezwykle efektownej alternatywy dla tradycyjnych płytek ceramicznych. Wielkim atutem blachy jest to, że można nią wykładać nawet bardzo duże powierzchnie w taki sposób, że łączenia nie są widoczne.

Urok naturalnego kamienia

Do zalet naturalnego kamienia nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Jest on wyjątkowy i ponadczasowy, a wraz z wiekiem nabiera charakterystycznej szlachetności. Ma niejedno oblicze. Służy m. in. jako okładzina na ściany. Można nim obudować kominek, zrobić z niego trwały i solidny blat kuchenny czy położyć go na podłogę. Ogromnymi walorami estetycznymi i użytkowymi odznaczają się wykonane z kamienia umywalki, zlewy kuchenne czy nawet wanny – to co prawda spory wydatek, ale za to jaki rezultat!

A może coś ze szkła?

Szkło to jeszcze jedna propozycja dla miłośników aranżacji odbiegających od powszechnie przyjętych standardów. Najlepiej sprawdza się tam, gdzie są duże przestrzenie. Obecnie coraz chętniej jest używane do wykańczania łazienek oraz kuchni, a ponadto można wykonać z niego ściany, balustrady czy nawet schody. Niesamowite wrażenia wizualne – gwarantowane! Bardzo ważne jest jednak to, aby szklane elementy były utrzymane w idealnej czystości.