Materac dla dwojga

Jak wybrać materac dla dwojga?

Od zawsze spałeś sam i było ci niezwykle wygodnie. Ostatnio jednak ożeniłeś się i łóżko dzielisz ze swoją drugą połówką. Materac wybrała żona. Zachwalała sobie jego miękkość i komfort leżenia, lecz ty od pewnego czasu budzisz się niewypoczęty, boli cię kręgosłup. Zwyczajnie śpi ci się niewygodnie.
Popełniliście błąd, który trzeba jak najszybciej naprawić. Jeżeli z materaca korzysta się we dwoje, to także we dwoje należy udać się po jego zakup. Sklepy z materacami mają szeroki asortyment oraz doświadczoną obsługę. Doradzi ona jaki rodzaj materaca będzie dla was najodpowiedniejszy, uwzględniając także wasz małżeński budżet.

Materace dla dwojga

Dobrym rozwiązaniem dla dwojga są materace, których każda połowa ma inną twardość. Dzięki temu żonie nie będzie za twardo lub tobie za miękko – tak jak to było do tej pory. Inny rodzaj materacy, to materace dopasowujące się do kształtu ciała, wykonane z lateksu lub pianki wysokoelastycznej. Ta druga jest bardziej przewiewna, w związku z czym łatwiej zachować higienę.

Jakich materacy nie kupować?

Niepolecanym rozwiązaniem dla par jest materac sprężynowy (bonelowy), gdyż, dopasowując się do kształtu ciała jednej osoby, powoduje powstawanie naprężeń w innych swoich częściach. W związku z tym, jeżeli cenisz sobie sprężyny w materacu, wybierz materac kieszeniowy – dopasuje się on do wagi i kształtu ciała każdego z was oddzielnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *